Prof. Dr. Şeref Aktaş

Prof.Dr. Şeref Aktaş, asistanlığı sırasında Temel ve İleri Artroskopik Cerrahi kurslarını tamamladıktan 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakütesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında 2 ay süre ile artroskopik cerrahi klinik uygulamalarına katılarak artroskopik cerrahi eğitimini tamamlamıştır. 
Şubat 1995 yılında Ortopedi Uzmanı olan Dr.Şeref Aktaş, Londra'da  Royal London Hospital, ABD Portland, Oregon da Shriners Hospital ve ABD Columbia da Missouri Universitesi Orthopedic Surgery Department ta çalışmalarda bulunduğu sürelerde de artroskopik cerrahi pratiğini geliştirmiştir. 
Kasım 2000 de Ortopedi Doçenti olan Dr.Şeref Aktaş, 2003-2009 yılları arasında Kadıköy Acıbadem Hastanesinde, 2009-2012 yılları arasında  sırasıyla İstanbul Bilim Üniversitesi ve Florence Nightingale Kızıltoprak Hastanelerinde çalışmıştır.
Prof.Dr.Şeref Aktaş, artroskopik önçapraz bağ rekonstruksiyonları, arka çapraz bağ ameliyatları, artroskopik menisektomi, artroskopik meniskus dikilmesi, meniskus transplantasyonu, artroskopik kıkırdak ameliyatları, mozaikplasti, artroskopik destekli diz kırıkları tedavisinde deneyim sahibidir.
Prof.Dr.Şeref Aktaş, diz artroskopisinin yanısıra; ayak bileği artroskopisi, omuz artroskopisi, kalça artroskopisi ve küçük eklem artroskopisi cerrahilerini başarı ile uygulamaktadır. 
2011 yılında Ortopedi Doktorum Kliniğini kuran Prof.Dr.Şeref Aktaş, hastalarını Ortopedi Doktorum Kliniğinde kabul etmektedir. 
Artroskopik cerrahi işlemlerini, Amerikan Hastanesi, Acıbadem Hastaneleri, Florence Nightingale Hastaneleri ve Şişli Kolon hastanesinde gerçekleştiren Prof.Dr.Şeref Aktaş'ın birçok Özel Sigorta Şirketi ile anlaşması vardır.